Dr. Hakan DOĞANAY

Bu web sitesi saç ekimi ve saç dökülmesi hakkında okuyucuya doğru güncel bilimsel verileri vermeyi hedeflemektedir. AHD Saç Ekim Merkezi Dr. Hakan Doğanay tarafından 2003 yılında Antalya’da kurulmuş olup halen çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle son yıllarda FUE saç ekimi yönteminin hızla gelişmesiyle , saç dökülmesi sorunu yaşayan insanların saç nakline ilgileri daha da artmıştır.Saç dökülmesi yaşayan insanların hemen hemen tamamı psikolojik olarak kendilerini daha mutlu hisstemek için bu işlemi yaptırmaktadırlar. Dolayısıyla ön planda olan doğal, başkası tarafından saç nakli yapıldığının anlaşılmaması gerekmektedir.Fiziksel bir hasara ( yanık , trafik kazası, ameliyat skarı gibi  )bağlı saç ekmi operasyon yüzdesi oldukça düşüktür.

Hakan Doğanay 1969 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlkokul ortaoklu lise ve üniversite eğitimlerini Konya da tamammalmıştır.1993 yılında Konya Selcuk Üniversitesinden Tıp doktoru ünvanını alarak mezun olmuştur. 2003 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Saç Nakli ve Restorasyonu sertifika eğitim proğramlarına tamamlayarak bu yıldan itibaren FUT ( Follicular Unit transplantation ) yöntemi ile Saç ekimi opresyonlarına başlamıştır. 2005 yılından itibaren FUE saç ekimine yönelmiş olup (Follicular Unit Extraction ) , halen sadece bu yöntemle uygulamalarına devam etmektedir. 2009 yılından itibern henüz Türkiye de pek fazla bilinmeyen Hair İmplanter Pen ( Kalem Yöntemi ) tekniğini kullanmaya başlamış Türkiye de bu alanda öncülük etmiştir. Dr. Hakan Doğanay ın 2003 yılından bu yana , saç ekimi , kaş ekimi, sakal ekimi ,Body Hair Transplant ( vucut kıllarından ekim ) , sakaldan saç ekimi , kötü saç ekimlerinin düzeltilmesi ( body hair transplant ) gibi 2500 den fazla opersyonları gerçekleştirmiştir.

Hakan Doğanay evli ve bir çocuk babasıdır.

Hakan Doğanay uluslararası alanda saç nakli ile ilgili bir çok saygın kuruluşta üye ve tavsiye edilen doktorlar arasındadır.

http://www.ishrs.org ( INTERNATIONAL SOCIETY OF HAIR RESTORATION SURGERY )

http://www.iahrs.org ( International Alliance of Hair Restoration Surgeons )

http://www.americanhairloss.org ( American Hair Loss Association )

www.hairrestorationnetwork.com

www.hairsite.com

hakan doğanay