İmplanter Pen |
Transplanter Pen |
Kalem Tekniği |

CHOI Hair implanter tekniği ;( hair transplanter ) pen tekniği kalem tekniği olarak bilinir, Bu yöntemi uygulayan doktor ve merkez sayısı pek nadirdir. Nedeni se zor ve pahalı bir tekniktir. türkiye de 2009 lu yıllardan  itibern ilk defa Dr. Hakan doğanay tarafından kullanılmaya başlanmıştır

Dezavantajları, yüksek sayıda yardımcı personel gerektirir dolayısıyla maliyet fazladır. Deneyimli personel gerektirir. Kalem iğn uçları devamlı değişir ve  pahalıdır. Dünyada sadece Güney Kore de üretilmektedir.

Avantajları : Saç köküne dokunmadan ( no touch) yapılan ekim diye geçer, greftlere dokunulmadığından diğer yöntemlere göre greft kaybı nispeten cok daha azdır. Uçlar çok ince olduğu için sık bir ekim yapmak mümkündür.. Daha kolaylıkla açı tayini yapılabilir dolayısıyla daha doğal bi rgörünüm elde edilir.. Kanal açılırekn eş zamanlı olarak da greft yerleştirilidğği için yerleştirilen greft tampon görevi yapar ve  daha az bir kanama oluşur. Açı tayini daha rahat yapılabilir. İğne uçları çok ince  olduğu için saç diplerinde çukur yada nokta şeklinde izler görülmez ,   sık ve  doğal gerçeğinden ayırt edilemeyen bir görünüm meydana gelir.

implanter pen
konsultasyon
fue sac ekimi
kalem tekniği