Project Description

Favori ve Şakak Bölgesi Ekimi

Saç dökülmesinin ilk evrelerinden birisi de ,b favori ve şakak bölgeleri geriye doğru çekilmeye başlamasıdır dolayısıyla,  alın bölgesi saçları  daha boş ve geniş bir görünüm alabilir. Favori ve şakak bölgesi açılmasının en iyi çözümü saç ekimiidir. Favori ve şakak bölgesi ekimi , doğru bir saç çizgisi v ( hairline ) ve doğru açılarla doğallığı sağlayabilmekiçin oldukça önem arzeder.

Favori bölgesi saçlarının açıları genellikle  10 derecedir, bu açı lara uygun kanallar açılmalıdır ve tamamı da ince ve tekli greftlerden oluşmalıdır. Daha dik açılarla  yapılan bir saç naklinde doğal görüntü sağlanamaz kşi de mutlu olmaz.

Şakak bölgesi ekimleri oldukça sık, yoğunluğu kendi saçlarına eşdeğer ya da yakın olmalıdır. olmalıdır. Kişinin diğer saçlarının sıklğıyla uyum sağlamalıdır. Saç çizgisi doğal olmalıdırç ne testere ağzı gibi çok girintili çıkıntılı , ne de tam  dümdüz bir çizgi olmamalıdır. Hafif flu   girinti çıkıntılar ve  15-20 derecelik açılarla yapılan işlemler doğal görüntüü sağlamada genelde yeterli olmaktadır.yakalamada önemlidir.