Project Description

Implanter Pen Tekniği ( FUE )

CHOI Hair implanter tekniği ;( transplanter pen tekniği)olarakda anılan  kalem tekniğiyle saç ekimi  olarak bilinmektedir.Bazı yerlerde DHI saç ekimi olarak anılsa da asıl adı implanter pen yöntemidiri., 2009 yılından bu yana operasyonlarımızda kullandığımız yöntem kalem yöntemidir., dDünyada sayılı hekimler tarafından kullanılmaktadır. Yüksek deneyim ve  tecrubeli yardımcı personel gerektirir.

 

Dezavantajları  :Pahalı bir tekniiktir. İmplanter pen iğne ucları sadece Güney Kore de  üretilmektedir.   Tek biir iğne ucu yaklaşık olarak 25-35 uSD dolar civarındadır.  Operasyondaki greft sayısına göre  bir saç ekiminde yaklaşık  olarak 10-15 arası kalem kullanılır. ayrıca yardımcı persınel sayısı da diğer  saç ekim tekniklerine göre daha fazladır.

Avantajları : No touch denilen saçın köküne dokunulmadan yapılan ekim diye anılmaktadır. greft  hasarı deneyimli bir ekiple daha azdır. kanallar açılırken daha kolay açı verilebilir. Kanama nispeten daha azdır. Açı tayini daha rahat yapılabilir. İğne uçları çok ince olduğu için deride iz bırakmaz. , Daha sık daha naturel bir görüntü oluşur. İyileşme daha hızlıdır.