Project Description

Kötü Saç Ekimi Onarımı

M

aalesef önceki,  saç ekimi operasyonları yapılan yanlış teknikler yüzünden  hiç de doğal durmuyordu ve  işlemleri bir çok mutsuz kişi, çim adam görünümünden dolayı saç ekimi yaptırdıklarından dolayı pişmanlık duymuşlardır..Bu kötü görünümlü ekkimleri düzeltmek sıfırdan bir saç ekimi işinden daha zor olmaktadır.Bu kötü görünümlerin nedeni açılan yanlış açılar, ön hatlara 3-4 5- li saç greftlerinin yerleştirilmesi ve kanalların geniş uçlu bisturilerle açılmış olmasındandır.. Bir saç ekimnden beklenen en önemli  şey doğal görünüm, başka kişiler trafından  yapılan saç ekiminin anlaşılmamamsıdır.

bu kötü saç ekimleri operasyonu yaptıran kişilerin psikolojilerini de öneli ölçüde bozmaktadır.FUE nin gelişmesiyle de   bu kötü görünümleredüzeltmek için çeşitli yollar denenmiştir. . En sık kullandığımız  2 yöntem

a) Yanılış açılarla yerleştirilmiş Greftlerin Çıkartılması  :Ekim bölgesindeki 4-5 li gruplar halinde  ve dk açılarla yerleştirilmiş greftler tıpkı çim adam denilen ve doğal olmayan görüntü oluşturur. Bunların mümkünse tamamının  ince uclu punchlar yardımıyla tek tek cıkartılması gerekmektedir.

b)  Kamuflaj yöntemi : greft cıkarma ile birlikte ön hattaki greftleri kamufle ederek de daha doğal görüntüleri yakalayabiliriz.. Kötü görünümlü 4-5 li greftlerin tamamını çıkartmak mümkün olmayabilir. Bu durumda saç çizgisinden 3-4 mm aşağı iniilme durumu varsa ön hatta daha doğal tekkli ve doğru açılarla  greftler yerleştirilir.