Project Description

Vucut Kıllarından Saç Ekimi

FUE yönteminin hızlı ilerlemesi sonucu iki kulak arası bölgesi donör bölgesi dışındaki vucut kıllarından da saç nakli düşüncesini ön plana getirmiştir. Özellikle iki kulak arası bölgesi yetersiz olan kişilerde vücut kıllarından saç nakli umut olmuştur.En çok tercih edilen sakal ve göğüs kılları olmuştur

1) Sakaldan Saç Ekimi

Sakaldan saç ekimi işlemini oldukça yaygın olarak kullanmaktayız. Sakal kılları kalın ve sert olduğundan şok dökülmeye de daha dirençlidir, Ayrıca sıklaştırma işleminde iyi bir seçenektir.Genelde çene altı bölge  ve boğaz bölgesi tercih edilir. Sakal bölgesinin yoğunluğuna göre bir 500 – 2500 arası sakal  kılları alınabilir.

2) Göğüs kıllarından Saç ekimi:

Vücut kıllarından saç nakli işleminde ilk denenen bgöğüs kıllarından saç nakli şlemi olmuştur.her kişinin göğüs kılları malesef uygun değildir. tercihen göğüs kılları kalın ve sert olmalıdır. Göğüs bölgesinin anestezisi saçlı bölgeye göre daha zordur daha yüksek dozda lokal anestezik madde gerektirir. Göğüs kıllarını saç ve sakaldan sonra üçüncü secenek olarak düşünebiliriz. Genelde 25- 30 kişiden birisinin göğüs kılları  nakil işlemi için uygundur.

3)Diğer vücut kıllarından saç nakli ( sırt omuz bacak vs.) :

Pratikte biz bu işlemi çok nadiren uyguluyoruz. Genelde verimli sonuçlar vermemektedir.Bu konuda dünyada Dr.. Umar  ameirkada kendini oldukça geliştirmiştir.